ks stalfred stróże małe- płowce - strona nieoficjalna

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

KS Stalfred Płowce/ Stróże Małe 1:1 Lotniarz Bezmiechowa
2012-10-28, 13:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

LKS Czaszyn 1:1 ULKS Gimball Tarnawa
KS Stalfred Płowce/ Stróże Małe 1:1 Lotniarz Bezmiechowa
Victoria Pakoszówka 4:3 Otryt Lutowiska
Remix Niebieszczany 2:5 Jawornik Czarna
LKS Golcowa 2:1 Cosmos Nowotaniec II
LKS Czerteż 1:3 Pogórze Srogów Górny
Juventus Poraż 2:0 Górnik Grabownica

Historia Klubu

Klub KS Stalfred Płowce/ Stróże Małe powstał w 2005 roku, w debiutanckim sezonie 05/06 klub zajął 11 miejsce jednak już rok później tj, w sezonie 06/07 klub zajął pierwsze miejsce w tabeli C-klasy i wywalczył tym samym awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszym sezonie B-klasy ( sezon 07/08 )  klub uniknął spadku zajmując ostatnią bezpieczną pozycję gwarantującą utrzymanie się. Taka sama historia miała miejsce rok później gdy zajmując 12 lokatę cieszyliśmy się z utrzymania wśród B-klasowych drużyn.  Po dwóch latach walki o ligowy byt w sezonie 09/10 klub zaczął być znaczącą siłą walczącą o coś więcej niż tylko utrzymanie- piąte miejsce na koniec rozgrywek i mały niedosyt- od "podium" dzieliło nas tylko 3 punkty. Sezon 2010/11 to duże zaskoczenie, pozycja wicelidera po pierwszej rundzie potwierdzała ambicje i umiejętności piłkarzy, jednak nastąpił wtedy niespodziewany rozłam w drużynie i kilku czołowych graczy opuściło klub. Druga runda nie była tak dobra w wykonaniu naszych piłkarzy, zdekompletowani i rozbici piłkarze chcieli dokończyć sezon i jak najszybciej o nim zapomnieć. Ostatecznie skończyliśmy na 10 pozycji. Kolejny sezon miał być odpowiedzią na wiele pytań, przede wszystkim, miał sprawdzić na co stać naszych zawodników. Jak się okazało drużyna od początku prezentowała się znakomicie i przez większość sezonu zaliczana była do grona faworytów do awansu. Niestety ta sztuka się nie udała- 4 miejsce i wielki niedosyt. Miejmy nadzieje że obecny sezon 2012/13 będzie szczęśliwy dla piłkarzy naszej drużyny i da im zasłużony awans do A-klasy.

P.S. Przed 2005 rokiem na Płowcach i Stróżach Małych przez wiele lat istniał klub piłkarski który brał udział w rozgrywkach regionalnych C i B-klasy jednak obecny zespół po połączeniu graczy z Płowiec i Stróży Małych istnieje od 2005 roku i został powołany z inicjatywy mieszkańców obu wsi.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.